Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22074
W sumie: 60788

News

News zdjęcie id 365

Sukcesy Gminy na Dożynkach Powiatowych

28.08.2017

W skład delegacji dożynkowej wchodzili przedstawiciele KGW, radni naszej gminy, radni powiatowi, natomiast  Urząd Gminy reprezentował Wójt Gminy Andrzej Wolszczak i   Sekretarz Dorota Stępień. Msza św. dziękczynna za zebrane plony odprawiona została w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu . Po jej zakończeniu barwny korowód przeniósł się nad zalew, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości dożynkowej. Tak jak rolnik pracuje raz w słońcu a raz w deszczu tak i na tegorocznych dożynkach nie zabrakło atrakcji pogodowych, ale i to nie przeszkodziło nam w świętowaniu.

Na tegoroczne dożynki zostały przygotowane liczne konkursy w których mieszkańcy naszej gminy wzięli czynny udział. Komisja konkursowa powołana przez Starostę Zwoleńskiego oceniła i wyłoniła zwycięzcę konkursu „Najładniejszy wieniec dożynkowy 2017”. Pierwsze miejsce zdobyło  Koło Gospodyń Wiejskich „Kukułki” z Bartodziej. Przygotowany wieniec prezentował się wspaniale: okazały, kształtny i kolorowy, a przede wszystkim wykonany tak, jak nakazuje tradycja. Głównym punktem uroczystości był widowiskowy obrzęd dożynkowy „Żniwowanie w dawnej wsi – pomoc sąsiedzka” przygotowany również przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bartodziej.
I miejscem mogą się pochwalić  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich WBW „Aktywne Kobiety” z Wilczego Ługu  w konkursie na „Najsmaczniejszy chleb tradycyjny lub wieloziarnisty powiatu zwoleńskiego w 2017 roku” w kategorii Kół Gospodyń Wiejskich. Po ubiegłorocznych sukcesach dożynkowych panie z KGW nie spoczęły na laurach, nadal pracują na sukcesy własne, sołectwa i gminy. W konkursie wzięła również udział Pani Zofia Zawada z Bartodziej, która w kategorii osoby fizyczne, otrzymała II miejsce. W kolejnym organizowanym konkursie „ Producent Rolny 2017r.” II miejsce zajął Pan Zbigniew Wiśniewski, który prowadzi swoje gospodarstwo w  Brzezinkach  Starych.

Dużym zainteresowaniem uczestników dożynek cieszyły się stoiska z regionalnymi przysmakami. Jednym z najbardziej obleganych było stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Wilczego Ługu, które reprezentowało gminę Tczów. Panie przygotowały na tę okazję wiele pyszności, m.in. kapusta z grochem, pierogi, kapuśniaki, bigos, wiejskie wędliny, racuchy z jabłkami, krokiety, ciasta i inne pyszności. Wysiłek doceniła również komisja oceniająca, która przyznała dla stoiska II miejsce.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek.

Dorota Stępień

Sekretarz Gminy

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Tczów

Arkadiusz Baran 

przyjmuje interesantów

w sprawach skarg i wniosków:

czwartek 15.00-16.30

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.