Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22079
W sumie: 60793

News

News zdjęcie id 230

,,Jak nie czytam, jak czytam” – Tczów czyta!

13.06.2016

       W związku z tym Aktyw Biblioteczny, Samorząd Uczniowski i nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół w Tczowie podjęli inicjatywę, aby przekonać innych, że czytać warto. Pragnęli udowodnić, że prawdą są słowa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej: ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”. Dlatego też o godz. 10.00 rozpoczął się happening czytelniczy. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą ulubioną książkę i odbyło się równoczesne czytanie. Oprócz tego członkowie Aktywu Bibliotecznego i Samorządu Uczniowskiego zorganizowali manifesty czytelnicze w obiektach publicznych Tczowa: urzędzie gminy, banku, ośrodku zdrowia w przedszkolu, sklepach   i  na ławeczce w miejscowym skwerku.

            Kulminacyjnym punktem imprezy było głośne czytanie fragmentów ulubionych książek przez zaproszonych gości. Pan Wójt Andrzej Wolszczak przeczytał fragment książki Dariusza Tuzimka ,,Lewandowski. Wygrane marzenia”. W interpretacji Pani Anny Chmurzyńskiej wysłuchano wiersza Juliana Tuwima pt., ,,Lokomotywa”. W związku z tym, że rok 2016 ogłoszono Rokiem Sienkiewiczowskim, Pani dyrektor Izabella Krakowiak zaprezentowała fragment powieści Henryka Sienkiewicza pt. ,,Potop”.

            Uczniowie klas drugich gimnazjum, włączając się do akcji przedstawili krótki montaż słowno – muzyczny poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego pt. ,,Śpieszmy się kochać ludzi…” przygotowany w ramach projektu edukacyjnego.                                                                           Spotkanie stało się również okazją do podsumowania programu ,,Książki naszych marzeń”. Szkoła przystąpiła do jego realizacji we wrześniu 2015r. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony MEN i władz samorządowych zakupiono 70 nowych książek wybranych przez uczniów. Na lekcjach języka polskiego i zajęciach czytelniczo – medialnych realizowane były projekty czytelnicze związane z ich lekturą. Uczniom, którzy zasłużyli na wyróżnienie, Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.

            Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”, w której wzięła udział cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie Gminy Tczów, okazała się świetnym pomysłem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Trafnym podsumowaniem przedsięwzięcia niech będą słowa Denisa Diderota:                       ,,Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać!”

                                                                                                          Ewa Wieczorek

                                                                                                          Małgorzata Nędzi

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Tczów

Arkadiusz Baran 

przyjmuje interesantów

w sprawach skarg i wniosków:

czwartek 15.00-16.30

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.